Kadra kierownicza

Zarząd

Paweł Wieczyński

Chief Executive Officer

Prezes Zarządu


Zarządza działalnością operacyjną PiLab. Założyciel i członek zarządu kilku polskich firm, jest w PiLab od 2012 roku. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Logistyka oraz Zarządzanie Jakością. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Często gości z wykładami na polskich uczelniach i konferencjach.

Krystian Piećko

Chief Technology Officer Członek Zarządu

Chief Technology Officer odpowiedzialny za wizję rozwoju technologicznego spółki PiLab. Wyróżniony przez MIT Technology Review prestiżowym tytułem "Innovator under 35". Stworzył platformę DataWalk, która umożliwia szybką integrację w jednym repozytorium danych z wielu, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych źródeł oraz pozwala na czytelne analizy i inwestygacje. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, przed założeniem PiLab prowadził działalność dydaktyczną w ramach studiów doktoranckich. Trendsetter, posiada unikalne kompetencje w obszarze zarządzania danymi. Prelegent na licznych konferencjach w Polsce i USA.

Sergiusz Borysławski

Członek Zarządu


Head of BD odpowiedzialny za rozwój biznesu oraz relacje inwestorskie w PiLab S.A. Doświadczenie zawodowe zdobywał będąc przedsiębiorcą oraz inwestorem, pełniąc obowiązki członka organów nadzorczych organizacji i przedsiębiorstw m.in. Masterform S.A. Aktywny anioł biznesu, rozwija innowacyjne projekty z dużym potencjałem wzrostu w modelu SV. Studiował na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, wykładowca i prelegent na licznych konferencjach z zakresu rozwoju biznesu i rynku early-stage. Promotor instytucji klubów inwestorów w Polsce.

Bob Thomas


Ekspert z zakresu marketingu z 25 letnim doświadczeniem pracy w Dolinie Krzemowej dla wielomilionowych firm (HP, NetApp) oraz startupów technologicznych, na stanowiskach lidera marketingu. Kierował zespołami w procesach: konceptualizacji, wejścia na rynek, uruchomienia i bieżącej sprzedaży kilkudziesięciu zaawansowanych technologicznie produktów, zarządzając liniami produktów IT od stworzenia po roczną sprzedaż na poziomie 1 mld USD. Posiada duże doświadczenie w zakresie analiz danych, sprzętu i oprogramowania dla przedsiębiorstw, rozwiązań chmurowych oraz wszystkich aspektów marketingu w obszarze nowych technologii.

Andrzej Frys

Dyrektor Działu Wdrożeń


Pełni rolę doradcy zarządu oraz kieruje pracą Działu Wdrożeń. Ma ponad 35-letnie doświadczenie w branży technologicznej. Swoją karierę zaczął od pracy na Politechnice Wrocławskiej, w Instytucie Cybernetyki Technicznej, gdzie pracował 10 lat.  W 1987 roku współzałożył firmę TETA, która wkrótce stała się niekwestionowanym liderem rozwiązań HRM w Polsce (oferowała także systemy ERP i BI). Po wprowadzeniu TETY na Giełdę Papierów Wartościowych (w roku 2005), firma została kupiona przez UNIT4. Jako Członek Zarządu TETY, był odpowiedzialny za rozwój technologii i wdrożenia.

Rada Doradcza

Kirk Bradley


Jeden z pierwszych kilku członków zespołu Oracle (wcześniej RSI), obecnie Członek Zarządu ds. Technologicznych Oracle odpowiedzialny za ocenę nowych technologii w ramach procesów M&A oraz R&D, aktywny Anioł Biznesu.

Gabor E. Gotthard


Inwestor z 35 letnim doświadczeniem we współtworzeniu globalnych linii produktowych – od budowy wielomiliardowych grup produktów w HP, po stworzenie nowej kategorii systemów (utility storage) i związany z tym sukces firmy 3PAR przejętej przez HP za 2,35 mld USD. Angażuje się we wdrażanie europejskiej technologii na globalne rynki, przez Krzemową Dolinę.