14 czerwca 2016
Blog
PiLab - przykładowy model - majątek v2

Nasz rekordowy POC

Wielu dostawców oprogramowania klasy Enterprise potrzebuje całych miesięcy na przeprowadzenie projektu pilotażowego (tzw. POC – Proof of Concept). Dlatego jednym z kluczowych wyróżników oprogramowania DataWalk jest to, że taki projekt może być wdrożony w kilka tygodni, a zdarza się, że zajmuje zaledwie kilka dni. W artykule chcę podzielić się naszym doświadczeniem z jednego z niedawnych projektów POC, który zrealizowaliśmy w obszarze wykrywania fraudów.
21 kwietnia 2016
Blog
ACA grafika

Podsumowanie konferencji ACA International Spring Forum & Expo 2016

Niedawno miałem okazję brać udział w ACA International Spring Forum & Expo 2016 w Las Vegas. Konferencja skierowana jest do firm windykacyjnych - uczestniczyło w niej około 200 przedstawicieli windykatorów ze Stanów Zjednoczonych.
15 stycznia 2016
AML
Terrorism

2016 rokiem wdrożenia nowej IV Dyrektywy AML/CTF?

IV Dyrektywa AML/CTF weszła w życie 25 czerwca 2015 r. Państwa członkowskie mają 2 lata na wdrożenie nowych przepisów do krajowych porządków prawnych. Termin ten mija już w połowie 2017 roku.
10 grudnia 2015
AML
screen blog

Kluczowe funkcjonalności związane z AML w wersji 2.5

Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy (AML) jest jednym z najważniejszych przykładów wykorzystywania oprogramowania PiLab. W tym tygodniu, w związku z wypuszczeniem nowej wersji 2.5, rozwiązanie PiLab zostało wzbogacone o szereg istotnych funkcjonalności, kluczowych z punktu widzenia AML.
12 listopada 2015
Blog
Binärcode mit dem Wort Big Data im Zentrum

Czy PiLab zajmuje się Big Data?

Krótka odpowiedź brzmi “tak”. A teraz czas na dłuższe uzasadnienie...